KWIATOSTANY

Podwójny singiel Kwiatostany to owoc piosenkotwórczej pracy wykonanej przez uczestników Songwiriting Camp ZAiKS, który odbył się we wrześniu 2021 w Zakopanem. Prezentowane utwory powstały w grupach pod przewodnictwem Bassa Astrala (Kwiatostany) i Julii Marcel (Mamo, mamo), a za ich ostateczny kształt odpowiada duet Milito & Carpenter, który doszlifował je do ostatecznego kształtu. Najwięcej zasługi w tym producenckiej pracy Petera Carpentera, artysty łączącego zamiłowania do elektroniki, kompozycji orkiestralnych i klimatu lat osiemdziesiątych. 

Kwiatostany to utwór mówiący o jedności rozumianej jako miłosna ekstaza wszystkiego, co istnieje, a która odbywa się mistycznie wewnątrz jednostki będącej kreatorem swojego kosmicznego domu. Metaforyczność kawałka odsłania mnogość interpretacji – mamy tu wątki duchowe i erotyczne, a wszystkiemu wtóruje transowy dyskotekowo-filmowy klimat. Żeński wokal, który możemy usłyszeć w refrenach i bridge’u piosenki, to uczestniczka Campu – Magda Mongird. Mamo, mamo to już inna pieśń – można by powiedzieć, mówiąca o momencie uświadomienia sobie czegoś i ważnego, i bolesnego, i pięknego, jakby opór, który stawiamy życiu z powodu lęku, ustąpił, a owo życie z całą mnogością doświadczeń – wypełniło nas po brzegi. Ambientowe oddalone chórki to przeplatające się głosy wspomnianej wyżej Magdy, Viziego Imre i Julii Marcell. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.